Eğlenceli 3 Yaş Oyunları Nelerdir?

Evde 3 yaşında bir çocuğun olması sizin açınızdan sabahtan akşama kadar sürekli tetikte olmak ve onun bitmek bilmeyen ama hoş talepleriyle meşgul olup çıldırmak anlamına gelebilir. Gün boyu dikkati dağınık şekilde bir çocuğa bakmak anne-babalığın bu harika ama bitmek bilmeyen talepler yolculuğunda her birimizin öğrendiği bir sanattır. Çocukları meşgul etmenin en iyi yolu onlara ara sıra yeni oyunlar oynatıp onlarla vakit geçirmesini sağlamaktır.
"Yeni zorluklar, yeni engeller, yeni ödüller ve yeni ilişkiler başta biraz uğraştırıcı, zorlayıcı gözükür"
Bir çocuğa ebeveynlik yapmak bu günlerde bir nükleer kuruluşta çalışıyormuşçasına çok ilgi gerektiren zor bir şeydir.  Bu makalede çocukların kesinlikle seveceği oyunları göreceksiniz.

3 Yaşındaki Çocuğunuz İçin İlginç 5 Oyun

Sizinle aynı frekansta olmanızı sağlayacak ve çocuğunuzun hoşlanacağı bazı oyunlar aşağıda verilmiştir.
1.    Saklambaç
Bütün çocukların her zaman en beğendikleri oyunlardan birisi olan bu oyun listenin başındadır. İstediğiniz zaman gün içinde bu oyunu çok kez oynayabilir ve  sürekli bıkmadan oynamak isteyebilirsiniz. Bu oyunu oynarken çocuğunuzun heyecanını ve mutluluğunu yüzünden okuyabilirsiniz. Çevrede gizlenmiş olmak fikrine ve her zaman sizin onu bulmanıza bayılıyorlar.

2017 | sanat oyunlari | Büyük
2.    El Sanatları
Çizme, boyama, el çantası, top-yumak yapma, kağıttan kelebek yapma çocukların yapmayı çok sevdikleri şeyler. Çocuklar biz yetişkinlerden daha yaratıcı, üretkendirler. Hayal gücünüzü kullanarak yaratıcılığınız ölçüsünde hayalinizi işin içine katabilir ve bunu çocuğunuza el sanatları etkinliklerinde kullandırtabilirsiniz. Ayrıca Youtube'den çocuğunuzun istediği bir şeyi öğrenmek için eğitici videoları izleyebilirsiniz.
3.    Öğretmencilik
Çocuklar bu oyuna bayılırlar. Bazı yumuşak oyuncaklar alıp onları okulda öğrenci olarak düşünürsünüz ve sonra çocuğunuzun onlara öğretmen olduğunda aldığı keyfi görmelisiniz. Öğretmen rolünün bir parçası olarak bir tahta, tahtayı karalamak için biraz tebeşir parçası da sağlayabilirsiniz.

2017 | hamur | Büyük
4.    Oyun Hamuruna Şekiller Verme
Diğer yaratıcı etkinlik, üretici bir şeyle uğraşırken kendinden geçmesini sağlamaktır. Oyun hamuru eğlencelidir ve kek, top, ev, tırtıl gibi şeyleri doğaçlama yapabilirsiniz. Kek, pasta gibi şeyler satan bir fırıncı olmasını sağlayarak oyunu başka yöne de çekebilirsiniz.

2017 | cay partisi | Büyük
5.    Çay Partisi
Örümcek adam, Demir adam ya da Heman ile savaş alanında bir savaş yapmayı düşünebilirsiniz. Savaş alanına gidip gelmek için bazı oyuncak arabalar koyabilirsiniz. Ya da savaş alanında yapılar inşa etmek için inşa blokları veya benzer diğer oyuncakları kullanabilirsiniz ve bunun gibi benzer şeylerle oyunu zenginleştirebilirsiniz. Bu çocuğunuzu muhakkak eğlendirecektir. Küçük oyuncak mutfak seti kullandığınız oyuncak bebeklerle birlikte bir çay partisi düzenlemeyi seçebilirsiniz ve çocuğunuzun bebekler için atıştırmalıklar ve çay yapmasını sağlayabilirsiniz.
Bu oyunlar çocuklarınızın oynamaktan hoşlanacağı  gerçekten ilginç ve dikkat çekici oyunlardır. Siz oyunlarına ne kadar fazla dahil olursanız onlar da o kadar keşfeder ve oynamaktan keyif alır. Size bu arada küçük bir öneri sizin de olduğunuz bir zamanda bir gün 2-3 saat civarı çocuğunuzla oynayan birinden ücret karşılığı yardım istemektir. Bu size büyük kurtarıcı gibi gelir ve ara sıra yeni insanlarla tanışma ihtiyacını da böylece gidermiş olursunuz.  FACEBOOK YORUMLARI


Oyuncak ve Oyuncakların Önemi

Oyuncak ve Oyuncakların Önemi

7 Aralık 2017 - Cuma

Evde Çocuğunuzla Oynayabileceğiniz Oyunlar Nelerdir?

Evde Çocuğunuzla Oynayabileceğiniz Oyunlar Nelerdir?

1 Kasım 2017 - Perşembe

0-5 Yaş Arası Çocukların Bilişsel Gelişimi Nasıldır?

0-5 Yaş Arası Çocukların Bilişsel Gelişimi Nasıldır?

25 Ekim 2017 - Perşembe