Evde Çocuğunuzla Oynayabileceğiniz Oyunlar Nelerdir?

Yazın başlamasıyla birlikte, kavurucu sıcaklarda dışarıya çıkmadan çocuğunuzla ne tür oyunlar oynayabileceğinizi merak ediyorsunuzdur. Sıcak günler olunca dışarıda oynanan oyunlar yerini ev oyunlarına bırakır. Ev oyunları da dışarıda oynanan oyunlar kadar heyecanlı ve eğlenceli olabilir.
Anne-baba olarak, bebeğinize uygun oyun seçmede olduğu gibi bu konuda da sadece uygun frekansı yakalamanız gerekmektedir.
"Oyun oynama çocuklarda doğuştan gelen bir yetenektir."
Çocuklar oyun oynamayı çok severler. Yazın, dışarıda oynanan oyunlar sıcaklardan dolayı kısıtlandığı için çocukları bir şeylerle meşgul etme büyük bir sorun olabilmektedir. Anne-baba olarak çocuğunuzun kavurucu güneşte yürümemesini sağlarken onu birşeylerle meşgul etmeniz gerektiğinde bütün testlere tabi tutarsınız, yani her yolu denersiniz.
Bu makalede, bazı eğlenceli ev oyunları oynamak için bazı eşsiz ve ilginç oyunlarla karşılaşacaksınız.

1. Harry Potter Büyüsü

2017 | harry potter | Küçük

3 tane kağıt bardak alın.
Ters çevirip içlerinden birisine madeni para koyun ve bardakları karıştırın. Çocuğunuza paranın hangi bardakta olduğunu sorun.
Parayı halının altına veya başka bir yere süpürün ve bunu yaparak paranın sihirle ortadan kaybolduğunu öğrenince şaşkınlığını izleyin.
2. Su ve Don

2017 | dans eden bebek | Küçük

Çocuğunuzun en sevdiği şarkısını çalın ve şarkı çalarken dans etmesini söyleyin. Şarkıyı rastgele kapatın ve don deyin ve çocuğunuzun hareketsiz kalmasını isteyin. Su deyince, tekrar dans etmeye başlamalıdır. Çok hoş ve eğlenceli bir oyundur.

3. Akrobat

2017 | cizgi | Büyük
Çocuğunuzun düz bir çizgide yürümeyi ne kadar sevdiğinin farkındasınızdır. O zaman koli bandı veya şerit çıkartın. Düz bir şekilde onu yere yapıştırın. Bu şeridin üzerinden çocuğunuzun yürümesini sağlayın. Bunu daha çekici hale getirmek için ileri geri gitmesini, çizgi üzerinde dans etmesini, zıplamasını veya çizgide tek ayak üzerinde dengede durmasını isteyebilirsiniz.
4. Bovling

2017 | bowling | Büyük

Evinizde kullanılmış, kıyıda köşedeki plastik şişeleri toplayın. Başlangıç çizgisi için bir şerit yapıştırın. Orta boy bir top alın ve oynamaya başlayın. Çok eğlenceli bir oyundur ve  çocuğunuz bu oyunu çok sevecektir.
5. Şişşt!.... Dinle

2017 | dinleme | Büyük

Tarak, kase, bardak, kalem, kitap gibi çeşitli eşyalardan toplayın. Çocuğunuz ilk başta bütün eşyaları görsün. Ardından gözlerini kapatın ve her bir eşyanın çıkardığı sesi duysun ve hangisine ait olduğunu tahmin etsin.
6. Baloncuk Şişirme ve Üfleme

2017 | balon | Büyük

İçinde biraz bulaşık deterjanı olan bir tabak alın. İçinde biraz su dökün ve karıştırıp biraz köpük olmasını sağlayın. Köpüğün içine bir pipet koyun ve baloncuklar oluşturması için üflemesini isteyin. Çocuğunuz bu oyunu çok sevecektir. Ancak pipetle birlikte sıvı içmemesine azami dikkat etmelisiniz. Bu soruna çözüm bulabilirsiniz, buna eminim. Bu oyunlar oynaması çok basit oyunlar ve çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Çocuğunuzu kendinden geçmiş, oyuna dalmış bir şekilde tuttuğunuzda, onu evde oynatmak hiç zor olmayacaktır. Bu oyunları inşallah beğenmişsinizidir ve bunların bazılarını çocuğunuzla oynamayı deneyin. Bizi izlemeye devam edin...  FACEBOOK YORUMLARI


Oyun

Oyun

18 Aralık 2017 - Salı

Eleştirel Düşünme Nasıl Geliştirilir?

Eleştirel Düşünme Nasıl Geliştirilir?

12 Aralık 2017 - Çarşamba

Oyuncak ve Oyuncakların Önemi

Oyuncak ve Oyuncakların Önemi

7 Aralık 2017 - Cuma