Oyuncak ve Oyuncakların Önemi

Oyuncakların çocuğunuzu şımarttığını düşündünüz mü hiç? O halde oyuncakların önemini öğrenmenizin tam zamanıdır.
Bir bebek nefes almaya başladığı andan itibaren öğrenmeye başlar. Bu dünyaya geldiği andan itibaren, sadece çevresindekileri izleyerek öğrenme sürecine girer. Ona öğrettiğiniz yöntemle öğrenecektir. Bu iyi ile kötü arasındaki farklılıkları anlatmak için en iyi zamandır. Onun yaşını dikkate alarak hatalarından bıkmayın. 8 yaşına gelmeden evvel, ona istediğiniz herşeyi öğretin.
Çocukların bu yaşlarda en çok yaptıkları önemli etkinlik oynamadır. Çocuğunuza öğretmek için hangi yol daha iyidir?
Oyun oynama çocukların yaşamının önemli bir parçasıdır ve yeni şeyler öğrenme ve gözlemlemek için en iyi zamandır. Çocuklar ellerinde bulunan herhangi birşeyle oynayabilseler de, Erken öğrenmeye teşvik eden kitler ve eğitim oyuncakları onlara verilebilecek en iyi seçeneklerdendir.

2017 | oyuncaklarin onemi | Büyük

Çalışmalar çok küçük yaşlarda erken öğrenme oyuncaklarıyla oynayan çocuklar diğer çocuklara göre kavrama, anlama yeteneklerinin daha iyi olduğunu kanıtlamıştır.
Erken Öğrenme Oyuncakları çocukların oynadıkları ve çevrelerinden duydukları şeylerle dil arasında bağlantı kurmasına yardımcı olur. Oynamak için verilen şeylere bağlı olarak, nesneleri tanımaya ve onları isimlendirmeye çalışırlar. O halde çocuklara verilmesi ve verilmemesi gerekenleri akıllı bir şekilde seçin.
Bebek öğrenme ürünleri/oyuncakları öğrenme sürecinde belli bir ödevi yerine getirmek için aşırı titizlikle hazırlanır. Bu oyuncaklar çocukların bir öğrenme sürecine girdiğini anlamadan çok güçlü temelleri öğretir. Oyuncakların rengi, tasarımı, yapısı ve şekli çocuğunuzda gelişmekte olan becerilere dayanır. Hem öğrenmeyi hem de eğlenmeyi sağlar.

Neden Oyuncak Seçimine Bu Kadar Özen Göstermeliyiz?

Çocuğunuzun oynadığı oyuncak onun kişisel rahat bölgesinde kalarak doğal bir şekilde duygularını geliştirir. Duyularının gelişimi oynadığı oyuncak türüne bağlıdır. İlk 6 ay boyunca, bebeğinizin duyuları eksiktir. Böylece erken öğrenme oyuncaklarının çoğu işitme, dokunma ve görme gibi duyularını geliştirmek için tasarlanır. Uygun oyuncak seçerek, en iyi şekilde bu duyularının gelişmesine yardımcı olursunuz.

Üstün Zekalılar Enstitüsü  FACEBOOK YORUMLARI


Bir Annenin Çocuğunun Bütün Oyuncaklarını Uzaklaştırma Deneyimi

Bir Annenin Çocuğunun Bütün Oyuncaklarını Uzaklaştırma Deneyimi

12 Nisan 2018 - Cuma

Oyun

Oyun

18 Aralık 2017 - Salı

Eleştirel Düşünme Nasıl Geliştirilir?

Eleştirel Düşünme Nasıl Geliştirilir?

12 Aralık 2017 - Çarşamba